x
✨ Bayrama Özel Tüm Ürünlerimizde %20'ye Varan İNDİRİM + KARGO BEDAVA!
SON GÜNLER!

X Kapat

yukari cik
2017 Haziran 03

Ramazanda Hangi Elbiseler Tercih Edilmeli? 4.5 100

Uhrevi duyguların daha yoğun olduğu ve ibadete eğilimin arttığı Ramazan ayında hanımlar, elbiselerine daha fazla özen göstererek, tesettür konusuna ayrı bir önem veriyor. Gündelik hayattaki giyimlerinden daha özenli seçilen kıyafetler bir yandan ibadetlerin yapımını kolaylaştırırken diğer yandan orucun bedene verdiği yorgunluk hissine karşı bedeni biraz daha serin tutmaya yarıyor ve hanımlar bu kıyafetlerle kendilerini Ramazan ayında daha rahat hissediyor.

Bir yandan ibadetle meşgul olup diğer yandan sosyal hayata devam ederken nasıl giyinmesi gerektiği düşünen hanımlara birkaç tavsiyede bulunacağız.

Bedeni Saran Elbiselerden Uzak Durun!

Oruç günlerinin uzun olması, sıcak hava derken pek çok etken Ramazan ayında bedeni zayıf düşüreceği için kendinizi bir de elbise içinde bunaltmayın. Dar kesimli, vücuda yapışan elbiseler enerjinizi düşürecek ve hareket kabiliyetinizi sınırlandıracaktır. Zaten yorgun olan vücut birde elbise ile yorulursa o gün bittiniz demektir.

Bol kesimli, pamuklu kumaşlardan yapılmış tesettür elbiseler kesinlikle Ramazan ayı boyunca en büyük yardımcınız olacaktır. Vücudu terletmeyen, nefes almasına izin veren kıyafetleri seçtiğinizde ibadetlerinizi de daha rahat yapacağınız için farklı bir manevi hazla ramazanı geçireceğinizden şüpheniz olmasın.

Bol Kesim Tesettür Giyim Alternatifleri

Ramazan ayının uhreviyatına en çok yakışan tesettür giyim parçalarından hiç şüphesiz birini feraceler oluşturuyor. Bol kesimleri, uzun olmaları sebebiyle çok fazla dikkat çekmeyen feracelerle ramazan ayını daha da manevi geçirebilirsiniz.

İş Yerinde Ne Giymeli?

Eğer çalışan bir bayansanız, ramazanın manevi lezzetini her anlamda yaşamak istiyorsanız işyerinde giymek için sitemizde bulunan Düğmeli bol klasik elbiseyi tercih edebilirsiniz. Salaş modeli, renk seçenekleri ile tam ramazan ayına uygun olan düğmeli bol klasik elbise en sevdiğiniz tesettür kıyafetleriniz arasında yer alacak.

Davetlerde Ne Giymeli?

Ramazan ayının en güzel yanı paylaşmanın çoğalması ve kardeşlik duygularının pekişmesidir. İftar davetlerine giderken sitemizde bulunan robalı dantel elbise, hem şık olmanızı hem de tesettüre daha riayet etmenizi sağlayacağı gibi kendinizi bu elbise içerisinde inanılmaz rahat hissedeceksiniz.

Peki ya Günlük Hayat?

Mukabele yahut teravih gibi ibadetlerinizi yerine getirirken nasıl giyinirsem hem rahat ederim hem de tesettüre uygun olarak giyinirim diye düşünüyorsanız, işte son olarak ona da cevap veriyoruz. Yine sitenizde bulabileceğiniz Piliseli robalı elbise günlük olarak kullanabileceğiniz ve ibadetlerinizi yerine getirirken rahat edebileceğiniz bir model.

Siz yeter ki ramazanı en doruklarda yaşamak isteyin, Suhneva doruklarda da yanınızda...

Paylaş
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.