x
Kasım Bereketi! Tüm Ürünlerimizde KARGO BEDAVA!
Sadece Türkiye için Geçerlidir!
      kargom nerede?     |    
       giriş yap           üye ol
 
yardım    |    iletişim

X Kapat

yukari cik
2017 Haziran 30

Tesettür Ferace Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 4.5 100

Ferace modelleri artık tesettür giyiminde oldukça sık tercih edilen modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak tesettürlü hanımların ferace modelleri seçimlerinde dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Eğer tesettürlü hanımlar bu hususları göz önünde bulundurarak ferace seçimlerini yaparlarsa hem tesettüre daha uygun giyinebilir hem de kendileri için daha rahat kombinler oluşturabilirler.

Ferace Vücut Hatlarını Kapatmalıdır

Ferace, bir dış giyim seçeneği olup, tesettürlü hanımların vücut hatlarını kesinlikle kapatmalıdır. Ferace seçimi yaparken, dikkat edilmesi gereken en önemli husus, seçilen feracenin dar olmaması ve rahat hissettirmesidir.

Ferace Kumaşı Serin Tutmalıdır

Ferace genellikle tek renk ve uzun bir giysi olduğu için, altına ya da üstüne herhangi bir kombin yapmanızı dolayısıyla bu konuda düşünmenizi gerektirmez. Rahat, tesettüre uygun ve şık olduğu kadar pratik de tesettür giyim seçeneğidir.

Ferace üretimi için hazırlanan kumaşlar, sıradan kumaşlar değildir. Dünyada sadece birkaç yerde üretilebilen kumaşlardır. Bu nedenle tesettür giyim sektöründe feracenin ve tesettür giyimde ferace tercih eden hanımların da yeri ayrıdır.

Feracenin üretildiği kumaş serin tutmalı, terletmemeli ve kaliteli olmalıdır.

Feracenin Nakış ve İşlemelerine Dikkat Edilmelidir

Feracelerin birçok modeli bulunmaktadır. Tesettürlü hanımlar düz ve klasik feraceleri tercih edebildikleri gibi yarasa kol ferace modellerini de tercih edebilmektedirler. Birçok farklı model ferace, birçok farklı nakış ve işleme demektir.

Özellikle feracelerin fermuar, bilek ve etek kısımlarında yer alan nakış ve işlemeler, kimi zaman süs olarak kimi zaman da elle yapılmaktadır. Bu nakış ve işlemelerin sizin zevkinize ve tarzınıza uygun olup olmadığını inceleyebilir, böylece sizin için en doğru ferace modeline sahip olabilirsiniz.

Son olarak;

Feracelerinizi yıkarken kesinlikle çamaşır suyu ve türevi maddeler kullanmamalısınız. Bu tür ürünler feracenizin rengini ve yapısını bozabilir ve solmaya neden olabilir.

Tesettür giyim için oldukça önemli bir tercih olan feraceler modellerini seçerken bu kriterleri göz önünde bulundurursanız, siz de kullanımı rahat, tesettüre uygun ve uzun ömürlü bir ferace modeline sahip olabilirsiniz.

Yeni feraceniz şimdiden hayırlı olsun J

 

Paylaş
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.