x
Yaza Özel Bir Süre Tüm Ürünlerimizde KARGO BEDAVA!
Kargo Bedava Sadece Türkiye de Geçerlidir!

X Kapat

yukari cik
2017 Nisan 13

Tesettür Giyim Seçiminde Renk Uyumu Nasıl Olmalı? 4.5 100

Tesettür giyim, her geçen gün alternatiflerin çoğalmasıyla kendini yenilemeyi başarıyor. Her mevsime özel kumaş seçeneği ve renk çeşitliliği sayesinde kendilerini daha mutlu hisseden tesettürlü hanımlar bu çeşitlilikten oldukça memnun görünüyor. Ne var ki bu çeşitlilik kimi zaman giyimde kaosa sebep olup, renk karmaşasına neden olabiliyor. Bu karmaşayı çözmek için işte altın ipuçları.

Mevsime Uygun Renk Seçimi

Tesettürlü hanımlar, her şeyden önce mevsime uygun renk seçimini bilmek zorundadır. Eskilerin de dediği gibi; her işin bir adabı var. Baştan aşağı kapanması gereken bir hanımefendi eğer mevsimine uygun renkleri kullanamamışsa ne yazık ki bulunduğu ortamda aykırı duracak ve uyumsuzluğu ile dikkat çekecektir. Özellikle kış mevsiminde yapılması gereken en önemli şey sıcak ve soğuk renkleri birbiriyle kombinlemekten uzak durmaktır. Kullandığınız renk ister kırmızı, sarı ve turuncu gibi sıcak renk olsun isterse yeşil, mor ve mavi gibi soğuk renkler olsun, siz siz olun asla bu renkleri birbiriyle kullanmayın. Bunun yerine sıcak ve soğuk renkleri krem, bej ve kahverengiyle kombinleyin.

Bulunulan Mekâna Uygun Renk Seçimi

Tesettür giyim tercih eden bir bayanın dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise bulunduğu mekâna uygun renkleri tercih etmesidir. İş toplantısı gibi resmi bir ortamda bulunmanız gerekiyorsa siyah, beyaz, krem, lacivert, bordo ve kahverengi gibi ciddi bir ortamda sırıtmayacak renkleri tercih etmelisiniz. Nişan, düğün gibi bir organizasyona katılacak ve tesettür abiye tercih edecekseniz kırmızı, saks mavisi, zümrüt yeşili, gold, mor gibi renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Birkaç Rengi Kombinlerken Nasıl Seçim Yapmalı?

Kapalı giyimde en zor şey birkaç rengi kombinlemektir. Mesela kırmızı bir tesettür elbise giyebilirsiniz ve kıyafetiniz oldukça güzeldir ama eğer seçtiğiniz eşarp ya da şal kıyafetinizle uyum sağlamamışsa siz şık olmak yerine sadece komik görünebilirsiniz :) Böyle bir yanlıştan kaçınmak için yapılması gereken en önemli şey baskın renkleri yumuşatmaktır. Krem, beyaz ve gold daima kurtarıcı renkler arasında yer alırken kıyafetinizdeki ana rengin uçuk tonlarıyla da yumuşatabilirsiniz.

Sonuç olarak tesettür giyimde en önemli faktör renklerdir. Renklerin birbiriyle uyumu, kıyafetin tesettüre uygunluğu ve abartısıyla dikkat çekmemesi tesettürlü bir hanımın en çok dikkat etmesi gereken şeylerdir. Biz de bu noktada Suhneva.com ailesi olarak tesettürlü hanımlara yardımcı olmanın ve kombinlerimizle onların işlerini kolaylaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sizde Suhneva farkı ile giyinin her ortamda kıyafetinizdeki uyum ve zarafetinizle kendinizi özel hissedin.

Paylaş
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.