x
Yaza Özel Bir Süre Tüm Ürünlerimizde KARGO BEDAVA!
Kargo Bedava Sadece Türkiye de Geçerlidir!

X Kapat

yukari cik
2017 Mayıs 07

Uzun Boylu Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli? 4.5 100

Tesettür giyimde bayanların en çok zorlandıkları şey kıyafetin boy oranlarıdır. Eğer uzun boyluysanız o çok beğendiğiniz kıyafet üzerinizde komik durabilir ve siz, uzun boyunuz yüzünden istediğiniz gibi giyinemeyebilirseniz. O halde, uzun boylu tesettürlü hanımlar nasıl giyinmeli?

İş Hayatı İçin Doğru Tercih Nasıl olmalı?

Eğer çalışıyorsanız, iş yerinde rahatlıktan yanaysanız her model pantolon size yakışacağı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Pantolonunuzun üzerine dizlere kadar uzanan gömlekler ve kaplar tercih edebilirsiniz.

Etek tercihleriniz de ise eğer kilo probleminiz yoksa pileli ve pliseli, kilo probleminiz varsa düz kesim ve çan etekleri kullanabilirsiniz. Eteğinizin üzerine özellikle son zamanlarda oldukça moda olan karpuz kol gömlekler, klasik gömlekler, blazer ve biker ceketler kullanarak hem hoş hem de şık bir kombin yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise omuzlarınız genişse vatkadan uzak durmanız ve etek – pantolon boyunuzun bilek kemiğinin üstüne çıkmaması.

Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Tesettür giyimin mihenk taşı elbiseler, hem günlük hayatta hem de iş hayatında oldukça fazla kullanılıyor. Tesettür elbise tercih edecekseniz eğer, sizi olduğunuzdan daha uzun ve garip gösterecek modeller seçmemelisiniz. Hafif dökümlü, düğmeli modeller bunun önüne geçmek için oldukça idealdir. Yahut da elbisenizde kemer kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bulunduğunuz mekâna göre renk ve model tercihi yapabilir, istediğiniz deseni gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Tesettür abiye kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta ise eğer çok zayıf değilseniz bütün modeller size güzel yakışacaktır ama eğer çok zayıfsanız lütfen vücudunuzu iyice saran ve sizi sadece kemik yığını gibi gösterecek modellerden uzak durun.

Dış Giyim Seçimi Nasıl Olmalı?

Tesettür dış kıyafetler, tesettür giyimin en büyük pazarını oluşturuyor. Bu sebeple seçeneklerin çok olması da haliyle yüz güldürüyor. Ferace modelleri tercih edecekseniz eğer dökümlü ve ipekli kumaşlar tercih etmeli kap ve pardösü de ise terletmeyen kumaşlar seçerek rahatlığı yakalayabilirsiniz. Beğendiğiniz tesettür dış kıyafet kısa geldiyse şayet, kumaş payını açtırmaktan başka seçeneğiniz yok ne yazık ki.

Tesettür giyimde kullanacağınız pek çok ürünü Suhneva’da gönül rahatlığıyla bulabilir ve cazip fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Tesettürün gözdesi Suhneva.com ile siz de gözde olmaya ne dersiniz?

Paylaş
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.